7. 9. 2021
Separacja puszek aluminiowych (studium przypadku)
Cel separacji
Oddzielić aluminiowe puszki od żelaznych tak, aby została osiągnięta maksymalna czystość obu części. Celem jest, aby puszki aluminiowe nie były zanieczyszczone przez żelazne i maksymalizować wartość obu separowanych frakcji.
Wynik
Udało się osiągnąć bardzo doskonałe oddzielenie puszek aluminiowych od ferromagnetycznych zanieczyszczeń i przy dotrzymaniu wymaganej przepustowości godzinowej linii separacyjnej.
Przemysł: Recykling
Zastosowanie: Linia sortownicza została zaprojektowana tak, aby spełniała wymaganą przepustowość godzinową 125 m3/godzina.
Linia sortownicza jest wyposażona w lej zasypowy, podajnik wibracyjny i bęben magnetyczny. Puszki są wsypywane do leja, z którego wpadają na podajnik wibracyjny. Dzięki podajnikowi wibracyjnemu są puszki rozłożone na całej szerokości podajnika wibracyjnego (i następnie bębna magnetycznego), co jest bardzo ważne dla końcowej jakości separacji. Tak przygotowany materiał opada na bęben magnetyczny z średnicą 506 mm i szerokości 800 mm. Bęben magnetyczny został osadzony najsilniejszymi magnesami neodymowymi i dzięki temu umożliwia doskonałą separację cząstek ferromagnetycznych do puszek aluminiowych. Puszki aluminiowe odpadają do kontenera. Puszki żelazne są zatrzymywane silnym bębnem magnetycznym i są wynoszone za jego oś, gdzie dojdzie do demagnetyzacji i puszki wpadają do przygotowanego pojemnika.
Cały system jest automatyczny bez konieczności obsługi przez człowieka (z wyjątkiem napełniania leja separowanym materiałem).
Linia sortownicza przez nas produkowana to kompaktowe urządzenie z wysoką skutecznością separacji. Jesteśmy zdolni ją wyprodukować zgodnie z Twoimi wymaganiami na przepustowość godzinową uwzględniając strukturę separowanego materiału.
Separowane medium: Aluminiowe puszki zanieczyszczone zanieczyszczeniami ferromagnetycznymi
Wykorzystane urządzenie: Linia sortownicza do separacji puszek magnetycznych