Używamy plików cookies

Korzystamy z plików coookies w celu analizowania wizyt, zapamiętywania preferencji i poprawy użyteczności witryny. Klikając na przycisk "Zgadzam się", wyrażasz zgodę.

Ustawienia Zgadzam się

Możesz również odmówić zgody.

Przejdź do treści Skip to menu

Zalety separatora magnetycznego ML-P

  • Magnesy neodymowe o indukcji aż 7500 G
  • Wychwytywanie cząstek Fe od 0,5 do 50 mm
  • Duża wydajność operacyjna (aż 150 m3/h)
  • Szybka i prosta instalacja
  • Drzwi magnetyczne na prowadnicach
  • Maksymalny komfort podczas czyszczenia
  • Bezpieczeństwo pracy

Separatory z magnesami zewnętrznymi do rurociagów ML-P

Ogólna zasada działania separatora magnetycznego ML-P

Separator z magnesami zewnętrznymi do rurociagów ML-P jest przeznaczony do separacji cząstek ferromagnetycznych, które znajdują się w szybko przepływającym (do 25 m/s), zwłaszcza płynnym (ale także sproszkowanym), mniej przepuszczalnym materiale. W porównaniu do zwykłych separatorów rusztowych separator z magnesami zewnętrznymi nadaje się również do cieczy zawierających większe kawałki materiałów stałych, włókien lub cząstek ściernych.

Konstrukcja separatora z magnesami zewnętrznymi

Korpus separatora składa się ze spawanej obudowy ze stali nierdzewnej, która po podłączeniu do standardowych kołnierzy stanowi integralną część systemu rurociągów.

Przy wejściu do korpusu separatora znajduje się daszek rozdzielający, który kieruje strumieniem materiału bezpośrednio na płyty magnetyczne (znajdujące się po wewnętrznej stronie drzwi separatora). Daszek zapewnia osiągnięcia maksymalnej efektywności procesu separacyjnego (można go jednak zdemontować, dzięki czemu łatwo go wyjąć z separatora w przypadku czyszczenia bardzo problematycznych materiałów).

Zanieczyszczenia ferromagnetyczne są wychwytywane ze strumienia materiału przez drzwi magnetyczne umieszczone po bokach separatora. Drzwi są wyposażone w bardzo silne magnesy neodymowe o indukcji magnetycznej 7 500 G!

Separator ten jest wyjątkowy, ponieważ może wychwytywać nawet bardzo małe zanieczyszczenia (od 0,5 mm) nawet przy dużych prędkościach (do 25 m/s)!

Drzwi magnetyczne są przymocowane do korpusu separatora na prętach prowadzących. Dzięki temu wysuwanie ich na boki i późniejsze czyszczenie jest szybkie, wygodne i bezpieczne.

Jak czyścić separator z magnesami zewnętrznymi?

Czyszczenie separatora z magnesami zewnętrznymi jest bardzo proste:

  1. Poluzuj śruby mocujące drzwi z magnesami.
  2. Przesuń drzwi z magnesami znajdujące się na prętach prowadzących do skrajnego położenia.
  3. Zwolnij sworznie zabezpieczające drzwi i obróć je do pozycji poziomej. Zabezpiecz sworznie ponownie w tej pozycji.
  4. Ręcznie usuń wszelkie zanieczyszczenia ferromagnetyczne wychwycone na rdzeniu magnetycznym.

Nie używaj metalowych narzędzi do usuwania wychwyconych zanieczyszczeń – może to spowodować obrażenia!

Czyszczenie separatora magnetycznego ML-P

Jak się Tobą zaopiekujemy?

Zaopiekujemy się Twoim projektem od początku do końca. U nas nie kończy się na zamówieniu. Zaoferujemy Ci pełne wsparcie przez cały czas używania separatora.

1. Przyjedziemy

2. Zmierzymy i zaprojektujemy

3. Wyprodukujemy na zamówienie

4. Zainstalujemy

5. Uruchomimy i przeszkolimy

6. Zapewnimy autoryzowany serwis

Gwarantujemy wykonanie testów w ciągu 3 dni!Gwarantujemy wykonanie testów w ciągu 3 dni!

Upewnij się, że nasze urządzenie spełni Twoje oczekiwania!
Przetestujemy Twój materiał na naszych separatorach magnetycznych ZA DARMO!

Do jakiego rurociągu podłączy się separator?

Standardowo produkujemy ML-P w średnicach podłączeniowych od 100 do 250 mm i z odpornością na ciśnienie 10 bar. Niemniej jednak odporność na ciśnienie, rozmiary połączeniowe i sposób podłączenia do systemu rurowego připojení na potrubní systém (kołnierz, połączenia śrubowe, specjalne połączenia) można regulować według własnych zapotrzebowań.

Certyfikat TESYDOSOLLAU – nasze produkty są spawane przez prawdziwych profesjonalistów!

Uprawnienia firmy SOLLAU:
Uprawnienia do spawania urządzeń ciśnieniowych zgodnie z PED 2014 / 68 / EU

Certyfikat zgodnie z EN-ISO 3834-2, EN 1090-2, EN 13480-1 do 5, EN 13445-1 do 5

ML-P

Separator z magnesami zewnętrznymi do rurociagów ML-P

  • Wysoka siła zrywająca
  • Wytrzymała konstrukcja w całości ze stali nierdzewnej
  • Odporność na ciśnienie do 10 barów
  • Nadaje się również do materiałów słabo przepuszczalnych
  • Oczyszczanie ręczne
  • Zastosowanie pionowe i poziome

Jest przeznaczony do separacji cząstek ferromagnetycznych, które znajdują się w szybko przepływającym (do 25 m/s), zwłaszcza płynnym (ale także sproszkowanym), mniej przepuszczalnym materiale.

ProduktŚrednica wejściowa/wyjściowa (mm)Karta techniczna
ML-P 100 N 100 pokaż PDF
ML-P 150 N 150 pokaż PDF
ML-P 200 N 200 pokaż PDF
ML-P 250 N 250 pokaż PDF
ML-P 300 N 300 pokaż PDF
ML-P 350 N 350 pokaż PDF



W jakich dziedzinach przemysłowych zostanie zastosowany płytowy separator magnetyczny?

Separator do systemu rurociągów ML-P charakteryzuje się solidną konstrukcją ze stali nierdzewnej, wysoką skutecznością separacji (dzięki magnesom neodymowym), dużą wydajnością (brak niepożądanych domieszek uniemożliwiających strumień materiału wewnątrz korpusu separatora) i łatwą konserwacją. Znajduje zastosowanie głównie w przemyśle celulozowo-papierniczym, ponieważ bez problemów radzi sobie z obecnością długich włókien materiałowych (które są zwykle obecne w materiałach przetwarzanych w tych gałęziach). Z drugiej strony, ze względu na stosunkowo dużą odległość pomiędzy drzwiami magnetycznymi nie nadaje się do czyszczenia materiałów wymagających ekstremalnej skuteczności, np. w przemyśle spożywczym.

Top