Używamy plików cookies

Korzystamy z plików coookies w celu analizowania wizyt, zapamiętywania preferencji i poprawy użyteczności witryny. Klikając na przycisk "Zgadzam się", wyrażasz zgodę.

Ustawienia Zgadzam się

Możesz również odmówić zgody.

Przejdź do treści Skip to menu

Zalety próbnika obrotowego RV

  • Dla materiałów o frakcji do 65 mm
  • Zmienny stosunek próbkowania od 1:9 do 1:130
  • Automatyczne pobieranie próbek
  • Uniwersalność zastosowania = nadaje się do większości materiałów sypkich i półpłynnych
  • Standardowe średnice wejściowe od 50 do 250 mm
  • Produkcja na zamówienie

Próbnik obrotowy RV

Próbnik obrotowy RV

Próbnik obrotowy RV jest przeznaczony do dokładnego pobierania próbek reprezentacyjnych z najróżniejszych sypkich (zgodnie z modelem wzornika aż do wielkości ziarna 65 mm) i półpłynnych materiałów. Próbki uzyskane za pomocą próbnika obrotowego są stosowane jako próbki referencyjne. Tak samo jak można zastosować także dla szczegółowej i bezbłędnej analizy itp.

Jak działa próbnik obrotowy?

Sprawdzany materiał jest doprowadzony do otworu wlotowego próbnika obrotowego i za pomocą obracającej się rury obrotowej jest równomiernie rozkładany po obwodzie dolnego stożka próbnika. Do dolnego stożka próbnika obrotowego jest podłączony wylot do zrzutu próbek, u którego można za pomocą kołka sterującego płynnie ustawiać wymaganą ilość pobieranych próbek (= współczynnik pomiaru).

W zależności od wielkości ziarna i typu próbnika obrotowego można ustawić współczynnik pobierania próbek od 1 : 9 aż po 1 : 130 (szczelina wylotowa do pobierania próbek musi być ustawiona 2,5 i 3 razy większy rozmiar niż jest maksymalna wielkość ziarna sprawdzanego materiału). Aby zapewnić prawidłowe i dokładne pobieranie próbek koniecznie trzeba zapewnić równiemierny zasilanie sprawdzanego materiału do próbnika.

Zastosowanie wielu próbników w rzędzie

Ograniczenie wysokości zabezpieczenia próbnika obrotowego czasami wymaga zastosowanie wielokrotnego próbnika obrotowego. W przeciwnym razie nie było by możliwe uzyskanie reprezentacyjnych i równomiernie rozdzielonych próbek sprawdzanego materiału. W tym przypadku zostało za sobą umieszczonych kilka próbników obrotowych, przy czym podczas obliczania całkowitego współczynnika pomiaru pomiar współczynnika pierwszego próbnika pomnażany jest współczynnikiem pomiaru drugiego próbnika. Należy zadbać o to, aby przy pierwszym próbniku był zawsze ustawiony niższy współczynnik pomiaru niż przy drugim. Szybkość wylotu materiału z próbek z pierwszego próbnika należy ustawić tak, aby został zapewniony ciągły dopływ sprawdzanego materiału do drugiego próbnika obrotowego.

Do jakiego rurociągu należy dołączyć próbnik?

Próbnik obrotowy produkujemy standardowo w średnicach od 50 do 250 mm, jednak rozmiary podłączenia i sposób podłączenia możemy dostosować do systemu rurociągowego (kołnierz, złącza śrubowe, złącza specjalne) na życzenie klienta.

Jak się Tobą zaopiekujemy?

Zaopiekujemy się Państwa projektem od początku do końca. U nas nie kończy się na zamówieniu. Zaoferujemy Państwu pełne wsparcie przez cały czas używania separatora.

1. Przyjedziemy

2. Zmierzymy i zaprojektujemy

3. Wyprodukujemy na wymiar

4. Zainstalujemy

5. Uruchomimy i wyszkolimy

6. Zapewnimy autoryzowany serwis

Garantujemy vykonanie testu w ciagu 3 dni!Garantujemy vykonanie testu w ciagu 3 dni!

Nasz test idealnie spelni Twoje oczekiwania!
Przetestujemy Twój material na naszych separatorach magnetycznych BEZPLATNIE!

RV

Próbnik obrotowy RV jest przeznaczony do dokładnego pobierania reprezentacyjnych próbek z najróżniejszych sypkich (zgodnie z modelem próbnika aż do wielkości ziarna 65 mm) i półpłynnych materiałów.

ProduktWaga (kg)Karta danych
RV1 120 pokaž PDF


W jakich gałęziach przemysłowych można zastosować próbnik obrotowy?

Próbnik obrotowy znajduje zastosowanie np. w cementowniach, zakładach wapienniczych, w przemyśle górniczym, chemicznym i farmaceutycznym, spożywczym, podczas produkcji nawozów i karmy itd.

Top