Laboratoryjne separatory magnetyczne LSV
Wysokowydajny separator magnetyczny LSV, wyposażony niezwykle silnym cylindrem magnetycznym, jest pomniejszoną (ale w pełni funkcyjną) wersją wielostopniowego cylindra magnetycznego VMSV. LSV jest stosowany do ciągłej i automatycznej separacji nawet bardzo małych (i około 30 mikronów) i słabych cząstek magnetycznych (np. magnetyczna stal nierdzewna i niektóre rodzaje minerałów paramagnetycznych) w warunkach laboratoryjnych.
Konstrukcja separatora laboratoryjnego
Ten wyjątkowo wydajny, i jednocześnie kompaktowy i modułowy separator magnetyczny, składa się z podajnika wibracyjnego i z pary cylindrów. Cylinder napędowy jest magnetyczny (z regulacją szybkości obrotów zgodnie z charakterem oczyszczanego materiału i zapotrzebowań eksploatacyjnych) a cylinder napędzany jest niemagnetyczny. Te pary cylindrów są wzajemnie połączone bardzo cienkim, ale nadzwyczajnie wytrzymałym przenośnikiem taśmowym z kevlaru lub włókna szklanego. Dostępne także w wykończeniu nieprzylepnym lub stosowany w przemyśle spożywczym. Pole magnetyczne cylindra osiąga wysokość maksymalnie 10 mm, i dlatego jest wskazane, aby wysokość materiału transportowanego na taśmie nie przekraczała 5 mm. Nie mniej jednak, aby osiągnąć najwyższą skuteczność zalecamy wysokość do 2 mm.
Jak działa laboratoryjny separator magnetyczny?
Po poluzowaniu materiału za pomocą podajnika wibracyjnego materiał spada na przenośnik taśmowy. Magnetyczne nieczystości metalowe są zatrzymywane prze magnetyczne pole cylindra i wyrzucane aż za jego oś do kontenera na nieczystości ferromagnetyczne. Oczyszczony (a więc niemagnetyczny) materiał odpada przez działanie siły grawitacji do pojemnika na czysty produkt, który znajduje się pod cylindrem napędowym. Dzięki specjalnemu rozdzielaczowi prądu magnetycznego i niemagnetycznego materiału (regulowane kątowo i osiowo) można także z oczyszczanego materiału oddzielić jeszcze trzecią frakcję. Ta znajduje się między czystym materiałem i nieczystościami ferromagnetycznymi (chodzi więc o słaby materiał magnetyczny, częściowo zanieczyszczony cząstkami Fe). Proces separacji można zgodnie z zapotrzebowaniem powtórzyć, ponieważ jak czysty materiał, tak również częściowo zanieczyszczony materiał oraz przechwycone cząstki ferromagnetyczne znajdują się w oddzielonych pojemnikach pod przenośnikiem transportowym (należy pamiętać, że LSV - jako niezwykle silny separator magnetyczny – potrafi zatrzymać np. kawałki plastiku, gumy, paszy lub drzewa, zanieczyszczone tlenki żelaza, i dlatego jego rola podczas testów laboratoryjnych i rola oceniania przetwarzanych materiałów jest niezastąpiona).
Integralną częścią tego specjalnego separatora magnetycznego jest także zintegrowany podajnik wibracyjny z lejem samowyładowczym, rozmiary którego dokładnie odpowiadają szerokości przenośnika taśmowego. Za pomocą regulatora drgań można wstępnie ustawić optymalne dawkowanie materiału na przenośnik taśmowy. Cylinder magnetyczny LSV został wyposażony urządzeniem do prostego ustawienia optymalnego napięcia przenośnika taśmowego. Silnik cylindra napędowego został wyposażony przetwornikiem prędkości, to znaczy, że zgodnie z zapotrzebowaniem można ustawiać szybkość przenośnika taśmowego.
Laboratoryjny wysokoindukcyjny cylinder magnetyczny jest przeznaczony dla najbardziej wymagających przemysłowych, wymagających odseparowanie nawet tych najmniejszych nieczystości ferromagnetycznych. W przypadku zastosowania niezwykle cienkich przenośników taśmowych z kevlaru lub włókna szklanego maksymalna rozmiary cząstek, które przedostają się do kontaktu z ww. separatorem, nie powinna przekroczyć 5 mm. Albowiem większe cząstki mogłyby cienkie przenośniki taśmowe bardzo szybko uszkodzić (przy większych frakcjach metalowych zanieczyszczeń lub samego materiału można zastosować mocniejsze przenośniki taśmowe, jednak te obniżają skuteczność magnetyczną tego specjalnego separatora).
Jak się Tobą zaopiekujemy?
Zaopiekujemy się Państwa projektem od początku do końca. U nas nie kończy się na zamówieniu. Zaoferujemy Państwu pełne wsparcie przez cały czas używania separatora.
1. Przyjedziemy
2. Zmierzymy i zaprojektujemy
3. Wyprodukujemy na wymiar
4. Zainstalujemy
5. Uruchomimy i wyszkolimy
6. Zapewnimy autoryzowany serwis
Garantujemy vykonanie testu w ciagu 3 dni!
Nasz test idealnie spelni Twoje oczekiwania!
Przetestujemy Twój material na naszych separatorach magnetycznych BEZPLATNIE!
Zalety separatora magnetycznego
Dzięki jakości materiałów zastosowanych podczas produkcji cylindra magnetycznego (zestaw niezwykle silnych NdFeB magnesów w kombinacji z specjalnymi podkładkami stalowymi, bardzo cienkim a jednocześnie bardzo odpornym przenośnikiem taśmowym) jest ww. znakomity separator zdolny osiągnąć powierzchniową indukcję magnetyczną aż do 21 000 gaussów. To wartość, z której do tej pory były dumne tylko separatory elektromagnetyczne. Z drugiej strony należy pamiętać, że z punktu widzenia praktycznego wykorzystania cylindra magnetycznego nie jest aż tak ważna wartość osiąganej indukcji magnetycznej , ale przede wszystkim gęstość biegunów magnetycznych , ponieważ LSV jest często stosowany do zatrzymywania bardzo małych cząstek ferromagnetycznych. I jeżeli by odległości między biegunami magnetycznymi były zbyt wielkie (w celu osiągnięcia maksymalnej indukcji magnetycznej), tym sposobem wytwarzane bardzo silne pole magnetyczne było do wychwytywania drobnych nieczystości niemożliwe do zastosowania, ponieważ cząstki magnetyczne by wyślizgiwały między zbyt oddalonymi biegunami magnetycznymi. Dlatego więc w kombinacji z bardzo gęstą biegunowością optymalna wartość indukcji magnetycznej na powierzchni cylindra porusza się około 11 000 gaussów, i to dla osiągnięcia maksymalnego przechwycenia nawet bardzo małych cząstek ferromagnetycznych.
SOLLAU – nasze produkty są spawane przez prawdziwych profesjonalistów!
Uprawnienia firmy SOLLAU:
Uprawnienia do spawania urządzeń ciśnieniowych zgodnie PED 2014 / 68 / EU
Certyfikat zgodnie z EN-ISO 3834 - 2, EN 1090 - 2, EN 13480 - 1 aż 5, EN 13445 – 1 aż 5
LSV
- Automatyczne napinanie taśmy
- Szeroka zmienność przenośnika taśmowego
- Mobilne wykonanie (na kółkach)
- Trzy frakcje do oddzielenia: niemagnetyczna, paramagnetyczna i magnetyczna
- Zastosowanie np. w dziedzinie testowania materiału
Wysokowydajnościowy separator magnetyczny wyposażony niezwykle silnym cylindrem magnetycznym, jest pomniejszoną (ale w pełni funkcyjną) wersją wielostopniowego cylindra magnetycznego VMSV.
Produkt | Karta danych |
---|---|
LSV | pokaż PDF |
Niektóre produkty z tej linii modeli są dostępne do natychmiastowego zakupu. Stale poszerzamy ofertę dostępnych separatorów magnetycznych, abyśmy mogli je natychmiast dostarczyć. W celu uzyskania informacji o aktualnej dostępności, skontaktuj się z naszym sprzedawcą.
W jakich dziedzinach przemysłowych zostanie zastosowany laboratoryjny separator magnetyczny?
Laboratoryjny wysokoindukcyjny cylinder magnetyczny Stały separator wielostopniowy znajduje zastosowanie zwłaszcza w przemyśle spożywczym (np. podczas końcowego oczyszczania mączki mięso-kostnej lub soli z kopali soli) oraz w przemyśle farmaceutycznym, podczas recyklingu elektrozłomu (np. przy usuwaniu niepożądanych słabych domieszek magnetycznych), odlewnictwie (czyszczenie piasków odlewniczych), w przemyśle szklarskim i ceramicznym (separacja niepożądanych domieszek magnetycznych z piasków kwarcowych i wysypisk, kaolinu, wapnia, gliny). Dalej w przemyśle chemicznym (czyszczenie pigmentów), podczas produkcji materiałów refrakcyjnych (czyszczenie materiałów refrakcyjnych, szamotu, materiałów ściernych itp.) oraz podczas wydobywania i przetwarzania minerałów (klasyczna jest aplikacja przy wzbogacaniu i oczyszczaniu skalenia, manganu, pegmatytu, boksytu, magnezytu, tytanu, staurolitu, hematytu, barytu, bentoniny, potażu, kwarcu, diamentów, ziem rzadkich np. boru, złota, skandu, rudy żelaza, talku, cyrkonia i wielu innych).